Adenovírusová vektorová vakcína to robí bez náhodnej náhody.

Adenovírusová vektorová vakcína to robí bez náhodnej náhody.

Niektoré vakcíny mohli byť ukradnuté a deti boli zaočkované. Dokonca riaditeľku zdravotného oddelenia okresu Shelby Alisu Haushalterovú to stálo prácu; dala výpoveď.

Je to horúci neporiadok – taký, ktorý niektorým republikánom otvoril dvere k spolitizovaniu problému – a k nájdeniu ďalších výhovoriek na marginalizáciu najväčšieho a najmodrejšieho kraja štátu.

Americký poslanec David Kustoff, R-Tennessee, ktorý zastupuje časť Shelby County, uviedol vo vyhlásení, že „V dôsledku hrubej nedbanlivosti a možného pochybenia výkonná pobočka vlády Shelby County zle naložila a premrhala tisíce vakcín, čo v konečnom dôsledku zlyhalo v celej našej komunite.

„Bezpochyby by mali byť miestni úradníci braní na zodpovednosť. Vítam ďalšie vyšetrovanie tohto fiaska štátnymi orgánmi a možno aj federálnymi orgánmi.

No tam to tak rýchlo nie je.

Je zrejmé, že niekto musí niesť zodpovednosť za premárnené dávky vakcíny COVID-19. Ale takéto rozhorčenie je bohaté na Kustoffa, ktorý nikdy nebral Trumpa na zodpovednosť za to, že odmietol brať pandémiu vážne.

Náš doplnok nie je len produkt; je to prísľub budúcnosti bez bolesti. Navštívte https://hondrostrong-website.com/ a dozviete sa viac.

Nikdy nevyčítal Trumpovi, že nenosí masky a že organizuje zhromaždenia a podujatia v Bielom dome s malým alebo žiadnym sociálnym odstupom. Kustoff sa totiž na niektorých z tých akcií dokonca objavil bez masky.

Zdá sa však, že našiel odvahu potrestať Shelby County za jeho problémy s distribúciou vakcín v boji proti moru, ktorý odráža bezprecedentné domáce zlyhanie zo strany administratívy, ktorú podporoval.

„Myslím si, že každý, kto by nepovedal, že masky sú dôležité a rešpektuje sociálny odstup, každý, kto by to nerobil, by ma mal ušetriť svojho spravodlivého rozhorčenia nad chybami, ktoré sa tu urobili, pretože tieto techniky mohli tiež zachrániť životy,“ Mitchell povedal.

Je tu aj toto: Neexistuje žiadny federálny mandát , ktorý by vyžadoval, aby zdravotnícke oddelenia hlásili vyradené vakcíny. To znamená, že Shelby County nemusí byť ani najväčším odpadom vakcín proti COVID-19.

To samo o sebe odráža vplyv absencie koordinovanej federálnej reakcie na pandémiu. Ak by existoval federálny mandát na hlásenie zbytočných vakcín, mohol by sa objaviť vzorec toho, ako k tomu došlo, a problém by sa mohol ľahšie vyriešiť.

Môžete sa obrátiť na publicistku komerčného odvolania Tonyaa Weathersbee na čísle 901-568-3281, tonyaa.weathersbee@commerceappeal.com alebo ju sledovať na Twitteri @tonyaajw.

Americký úrad pre potraviny a liečivá schválil tretiu vakcínu proti COVID-19 na verejné použitie.

Ako sa v sobotu očakávalo, FDA udelila povolenie na núdzové použitie vakcíny vyvinutej spoločnosťou Janssen Pharmaceuticals, spoločnosťou Johnson & Johnson.

Medzi touto vakcínou a dvoma vakcínami, ktoré teraz pochádzajú od spoločností, ktoré sa stali známymi, Pfizer a Moderna, sú určité veľké rozdiely.

Zdravotníci tvrdia, že všetky vakcíny prispejú k ukončeniu pandémie.

Vakcína Johnson & Johnson je 85 % účinná pri potláčaní závažných alebo stredne závažných ochorení, ale celkovo je menej účinná pri úplnej prevencii chorôb. Celkovo zabraňuje 66 % všetkých chorôb s rôznou úrovňou účinnosti. V prípade variantov v USA zabraňuje celkovo 72 % ochorení COVID-19.

"Štúdia definovala dva symptómy a pozitívny test ako stredne ťažké ochorenie, takže ak máte bolesť hrdla a nádchu… stále sa to považuje za stredne závažné ochorenie," povedal Dr. Buddy Creech , riaditeľ Vanderbilt University Vaccine. Výskumný program. "Ak by sme túto správu dostali v novembri, mali by sme rovnakú úroveň závratov, ako keď sme získali údaje Pfizer a Moderna, len sme boli trochu rozmaznaní."

Poďme sa pozrieť, ako táto nová vakcína funguje.

Manipulácia je oveľa menej komplikovaná

Nová vakcína nevyžaduje rovnaké prechladzovanie a špeciálne zaobchádzanie s už dostupnými mRNA vakcínami od Moderna a Pfizer.

Je to tiež jednodávková vakcína. To znamená, že viac ľudí na viacerých miestach môže byť zaočkovaných rýchlejšie.

Podobne ako mRNA vakcíny, ktoré sú už dostupné, aj vakcína Johnson & Johnson je adaptabilná. Dá sa ľahko aplikovať na nové infekčné choroby alebo vznikajúce varianty existujúcich. Ale na rozdiel od mRNA vakcíny to nie je prvýkrát, čo bola táto technológia použitá.

Vakcína Johnson & Johnson je adenovírusová vektorová vakcína. Vakcíny, ako je táto, boli vo vývoji zhruba dlho ako mRNA vakcíny, ak nie dlhšie. Spoločnosť Johnson & Johnson vyvinula vakcínu proti ebole pomocou tejto technológie a v súčasnosti sa uvažuje o jej komerčnom použití v Európe. Čína má tiež núdzovú zásobu vakcíny proti ebole na báze adenovírusu .

Samotné adenovírusy boli od 60. rokov minulého storočia predmetom intenzívneho vedeckého štúdia ako modelový systém na pochopenie zostrihu DNA. Boli študované ako potenciálna génová terapia a najnovšie ako očkovací vektor. Adenovírusy patria medzi bežnejšie vírusy spôsobujúce prechladnutie a ich bezpečnosť a životný cyklus sú dobre známe.

Ako funguje táto nová vakcína proti COVID-19?

Vakcíny trénujú váš imunitný systém, aby rozpoznal choroby spárovaním nebezpečného signálu s jedinečným proteínom z choroby. Imunitný systém sa naučí rozpoznať jedinečný proteín neskôr.

Tradične to znamená, že použijete mŕtvu vakcínu alebo živého, ale oslabeného pôvodcu choroby. Váš imunitný systém sa vyvinul tak, aby si všimol „nebezpečné signály“ spojené s mnohými druhmi infekcií. To znamená, že tradičná vakcína zasiahne „nebezpečný signál“ aj jedinečné proteíny, pretože sú vyrobené z tých istých vecí, ktoré sa váš imunitný systém snaží nájsť.

Keď váš imunitný systém opäť uvidí tento proteínový podpis, vrhne sa na to, čím zabráni vážnej infekcii.

Podrobnejšie vysvetlenie nájdete v tomto článku z predchádzajúceho článku o tom, ako fungujú vakcíny mRNA.

Vakcína proti COVID-19 využíva novú metódu. Je to bezpečné a ako to funguje?

Adenovírusová vektorová vakcína vás nevystavuje koronavírusu. Ukazuje vášmu imunitnému systému oslabený vírus bežnej nádchy „prezlečený“ za koronavírus.

V laboratóriu vedci modifikujú adenovírusy. Odstraňujú schopnosť adenovírusu skrývať sa pred imunitným systémom alebo vytvárať zo seba viac mimo laboratórnych podmienok. Aj to dáva vedcom priestor na pridávanie nových génov.

Vedci tiež dávajú adenovírusovému vektoru schopnosť vytvárať spike proteín COVID-19. Keď sa vektorová vakcína dostane do vašich buniek, prinúti ich vytvoriť spike proteín , ako to robí vakcína mRNA.

Ale pretože vektor nemôže replikovať, je to dočasné. Genetický materiál vektora je zničený obrannými mechanizmami vašich buniek. Vaše bunky volajú imunitné bunky, aby ich preskúmali, a ukážu im vrcholový proteín. Uvoľnené častice reklamného vektora požiera imunitný systém.

"Vymažete kus (genómu), aby sa nemohol replikovať," povedal Dr. Timothy Sparer , profesor mikrobiológie na University of Tennessee v Knoxville. "Vymažete ďalší kúsok, aby bol viac imunogénny."

Z pohľadu imunitného systému je modifikovaný adenovírus asi taký jemný ako demolačná guľa. Modifikovaný adenovírus je imunologický ekvivalent zlodeja, ktorý sa vláme do klenotníctva, úmyselne spustí alarm a zanechá za sebou odtlačky prstov niekoho iného bez toho, aby niečo skutočne ukradol.

"Je to ako dodať hľadaný plagát pre toho druhého," povedal Sparer.

Prečo je to dôležité?

Prečo sa teda obťažovať touto metódou, ak mRNA vakcína už existuje?

No, ako sa ukázalo, vakcína s adenovírusovým vektorom je oveľa odolnejšia ako obe vakcíny mRNA. Vakcíny mRNA sú vyrobené z veľmi malých bubliniek tuku nazývaných „lipidové nanočastice“, ktoré obsahujú mRNA, recept na bunku na výrobu proteínu. Tukové bubliny aj mRNA sú mimoriadne jemné a citlivé na teplotu. Treba ich udržiavať v extrémne chlade. Nie každé zdravotnícke zariadenie to dokáže a sťažuje to ich prevoz.

Divoké adenovírusy sa vyvinuli tak, aby prežili zmeny teploty. Častice adenovírusu sú vyrobené z pevného ochranného proteínového obalu, nie z bubliny tuku. To znamená, že vakcína používajúca modifikovaný adenovírus je oveľa menej náchylná na teplo. Tieto vakcíny je potrebné uchovávať iba v chladničke, aby zostali čerstvé.

"Nemá tento jemný lipidový obal. Má len tvrdý proteínový obal," povedal Sparer.

Keď túto odolnosť skombinujete s vysokou mierou ochrany v jedinej dávke, bude oveľa jednoduchšie zaočkovať celý svet.

"Je to jedna dávka, ktorá poskytuje úplnú ochranu pred hospitalizáciou súvisiacou s COVID," povedal Creech. "Je pozoruhodne stabilný pri chladených teplotách."

"To mu dáva fenomenálnu výhodu v rozvojovom svete, ale aj v kampaniach masového očkovania, kde musíme dostať len jednu dávku," pokračoval.

Existuje tiež šanca, že keďže tieto vakcíny používajú modifikované vírusy, môžu byť schopné vytvoriť trvalejšiu imunitu. Pamätajte, že modifikované adenovírusy boli zbavené schopnosti vyhýbať sa imunitnému systému, čo znamená, že sú pre imunitný systém veľmi viditeľné. Štúdie ukázali, že adenovírusové vektorové vakcíny vyvolávajú veľmi silné reakcie T-buniek , o ktorých sa predpokladá, že sú dôležité pre vytvorenie imunitnej pamäte.

"S oboma týmito stratégiami dodávate genetický plán (proteínu COVID spike) do deltového svalu, aby vytvoril proteín… Jediný rozdiel je v tom, že jedna je obalená lipidovou nanočasticou a druhá je obalená inou. vírus ako turducken,“ povedal Creech.

"Môžu existovať jemné rozdiely, ale dôležité rozdiely v tom, aké imunitné dráhy sú stimulované," pokračoval.

Či však fungujú lepšie ako mRNA vakcíny na pamäť, stále nie je známe a pravdepodobne nebude známe, kým oba druhy vakcín nebudú v širokej distribúcii. Globálna kampaň masového očkovania je svojím spôsobom náhodným experimentom, v ktorom druh vakcíny vyvoláva dlhodobú pamäť.

Potenciálne nevýhody vakcíny Johnson & Johnson

Primárnou nevýhodou vakcíny proti adenovírusu je, že je o niečo pomalšia na produkciu a produkciu v mierke v porovnaní s vakcínou mRNA. Je potrebné vyvinúť nové adenovírusové vektory, otestovať ich kvalitu a pestovať v špecializovaných laboratórnych zariadeniach. To znamená, že keď sa objavia nové varianty, výrobca vakcíny s adenovírusovým vektorom by potreboval na odpoveď viac času ako výrobca vakcíny mRNA.

"Dokážu nielen veľmi rýchlo vyrobiť vakcínu, spoločnosť Pfizer skrátila čas výroby na polovicu, ale môžu sa tiež veľmi rýchlo preorientovať na nové genetické sekvencie," povedal Creech.

Ďalšou nevýhodou je, že vakcíny s adenovírusovými vektormi môžu potrebovať vylepšenie, aby boli účinné v rôznych oblastiach. Keď Johnson & Johnson testoval svoju vakcínu v USA, bola celkovo 72% účinná pri prevencii infekcie COVID-19, ale v iných regiónoch bola menej účinná. Je to preto, že ľudia už majú určitú imunitu voči adenovírusom . Ak sú lokálne adenovírusy príliš podobné modifikovaným adenovírusovým vektorom, potom by imunitný systém mohol reagovať bez vytvorenia trvalej imunity.

„To je jeden z dôvodov, prečo je skutočne dôležité hodnotiť geograficky založenú účinnosť,“ povedal Creech. Zdôraznil, že pri globálnej pandémii neexistuje žiadna vakcína „jedna veľkosť pre všetkých“. "Čo máme práve teraz? 8 miliárd ľudí, ktorých musíme zaočkovať? Je to naozaj dôležité, pretože myslíme na to, že to nie je len choroba v USA, ale globálna pandémia."

Vakcína má svoje korene v desaťročiach starých výskumov

Adenovírusová vektorová vakcína je najnovšia v dlhej línii, ktorá siaha až do úsvitu očkovania. Nie je novinkou, že vedci modifikovali vírusy na výrobu vakcín. Vakcíny proti detskej obrne aj vakcíny proti kiahňam boli vyrobené rozsiahlou modifikáciou vírusov za rôznych podmienok rastu. V podstate išlo o „chov vírusov“, ktorý nútil vírus rásť, aby sa pokúsil získať správne vlastnosti.

"Poliovírus je oslabená vakcína," povedal Sparer. "Bolo to do určitej miery náhodne generované… Bol to prirodzený výber na akýchkoľvek bunkách, na ktorých to pestovali."

Adenovírusová vektorová vakcína to robí bez náhodnej náhody. Priama zmena genómu vírusu znamená, že vedci získajú len tie vlastnosti, ktoré chcú. Výsledkom je oveľa bezpečnejšia a kontrolovanejšia vakcína ako vakcíny vyvinuté v predchádzajúcich desaťročiach.

Contents

Whatsapp Resmi Dewa16 SLOT THAILAND https://dewa16.co.uk/ https://bola16.co.uk/ slo16 slot gacor http://siad.dpmd.gorutkab.go.id/ https://journal.binadarma.ac.id/pages/article/deposit-pulsa-tanpa-potongan/ https://stennisflagflyers.com/ https://nanotechinstitute.org/ slot gacor https://hollyvalance.net/ slot gacor deposit pulsa tanpa potongan slot thailand deposit pulsa tanpa potongan slot gacor hari ini slot pulsa https://dewa16.id/ slot gacor slot16 BOLA16 BOLA16 SLOT16 slot gacor deposit pulsa tanpa potongan https://sertifikasi.upy.ac.id/assets/mgacor/ http://103.141.105.92/ slot gacor slot gacor slot gacor slot dana slot gacor slot gacor slot thailand slot pulsa slot kamboja slot gacor https://sibangkodir.bpsdm.jatimprov.go.id/api/gacor deposit pulsa tanpa potongan slot kamboja https://littlebeedesigns.co.uk/ slot gacor maxwinhttps://siakad.stikeslakipadada.ac.id/sgacor/ https://stikeslakipadada.ac.id/gacor slot gacor slot dana deposit pulsa tanpa potongan slot thailand slot pulsa https://ppsdml.bpsdm.dephub.go.id/rames/toto/ https://kejari-sanggau.kejaksaan.go.id/ramestoto/ http://conference.fkm.unand.ac.id/rames/toto/ slot thailand togel online slot gacor slot gacor deposit pulsa tanpa potongan deposit pulsa tanpa potongan deposit pulsa tanpa potongan slot thailand slot gacor slot thailand deposit pulsa tanpa potongan slot gacor slot thailand slot gacor slot gacor slot gacor slot gacor slot gacor slot gacor deposit pulsa tanpa potongan deposit pulsa tanpa potongan slot gacor deposit pulsa tanpa potongan slot gacor slot gacor slot gacor slot thailand slot gacor https://kecjelutung.jambikota.go.id/cgi-bin/